Контролювати рівень рідини потрібно в ряді областей: при проведенні сільськогосподарських робіт, в побуті, в виробництві і промисловості. Слід обчислювати кількісні показники потрібної речовини і їх узгодження з заданими параметрами. І коли вони йдуть врозріз з фактичними відомостями, рідину докачують або відкачують. Це не просто результативно (управляти можна в будь-який час доби і в будь-яку погоду), а й, в силу комплексної автоматизації, істотно полегшує контроль.
Датчик рівня води функціонує паралельно з реле, однак якраз завдяки йому проводяться необхідні заміри, і якщо обмеження по гранично допустимим нормам порушуються (в мінімальну та максимальну сторону) - транслюється сигнал на установку, вмикати / вимикати насос. Є кілька різновидів і типів датчиків, виходячи із зони використання і їх функціоналу. Коректний вибір і застосування строго за призначенням допоможе запобігти неприємних сюрпризів (поломки і вихід з ладу цього виробу).
Конструктивні властивості і зони застосування
Налаштовуючи автоматизацію контролю, слід коректно підібрати датчики рівня рідини, тому що вони залишаються в резервуарі і безперервно взаємодіють з вимірювальною речовиною.
Ємністний датчик
Він є основою на коаксіальному конденсаторі. Призначений для гранично допустимого рівня рідини: поступальне наповнення змінює ємність приладу.
Такий датчик стійкий до зміни температурного режиму (функціонує з великою розбіжністю температур), до впливу електромагнітного поля, характеризується великим інтервалом спрацьовування.
Його застосовують у виробництві хімії, харчової продукції, водоочисних споруд.
Заборонено застосування в пінних рідинах: чи не виявляє піну.
Датчик рівня рідини слід підбирати як на основі специфіки роботи, так і з урахуванням ряду інших нюансів:
- Діапазон допустимих температурних режимів (з урахуванням замерзання, випаровування).
- Функціональність при агресивних середовищних впливах (взаємодія з лугами, отрутами і отруйними речовинами).
- Антикорозійні властивості, стійкість до пошкоджень (в резервуарі з пінливою або рухомий рідиною залишається на поверхні мокра складова приладу, і якщо технічними властивостями таке не передбачено, вона покриється корозією).
- Потенціал застосування з харчовою продукцією (матеріал виготовлення датчика повинен бути підібраний відповідно до певних вимог).
- Рівні IP захисту (виходячи з робочого середовища).
Поплавковий датчик
Це найбільш легкий по збірці і функціоналу прилад. У нього є поплавок (забезпечений зсередини магнітом) і корпус з контактами, сприйнятливих до знаходження поруч магніту.
Поплавковий датчик використовують з різними робочими речовинами: з пінистими і в'язкими; він не втрачає функціональності при високому температурному режимі і інтенсивному тиску.
Використовують для відстеження рівня рідини в свердловинах, колодязях; в душових баках. (Специфіка: автоматично попереджає затоплення).
Кондуктометричний (електроний)
Його функціональність базується на різниці електричної провідності, що відзначається електродом - стрижневим сприйнятливим компонентом, після чого включається сигналізатор рівня рідини.
Випускають моделі одностержневі (з одним електродом) і многостержневі (з декількома електродами).
Взаємодіє з різними рідинами, які проводять електрику, не руйнівний матеріал, з якого зроблений прилад. Виходячи з конструкції, застосовують в закритому і відкритому резервуарах.
Використання - в промисловості: з водою, лугами, кислотами. У виробництві: з розм'якшеними металами, молоком, соляними розчинами.