+380 (44) 390 57 57Замовити дзвінок
 1. Ayvaz
 2. Статті
 3. Випробування трубопровідної арматури

Випробування трубопровідної арматури

Випробування трубопровідної арматури

Випробування трубопровідної арматури - це заключний етап складання комунікаційної мережі. Відповідні заходи проводяться з метою визначення економічної ефективності використання окремих модифікацій засувок, клапанів та вентилів в інженерній системі. Крім того, такий контроль міцності і герметичності арматури дозволяє сертифікувати товар і забезпечити необхідні гарантійні зобов'язання.

Показники якості запірної арматури

Як для виробника, так і для безпосереднього користувача важливо, щоб процес експлуатації трубопроводів був безпечним і довговічним. Для визначення ступеня надійності запірної арматури здійснюються специфічні випробування. Їх метою є контроль наступних показників:

 • плавність ходу рухомих деталей обладнання;
 • міцність і гідравлічна щільність зварних швів, матеріалів, внутрішніх порожнин;
 • герметичність ущільнювачів, затворів, рухомих і нерухомих з'єднань.

Випробування арматуриТакож під час випробувань встановлюється діапазон робочих температур і кількість напрацювань.

Таким чином, подібні процедури необхідні для визначення інтервалів між техоглядами обладнання. Крім того, гідравлічні випробування дозволяють поліпшити якість продукції, підвищити продуктивність і технологічність робочих процесів, знизити собівартість арматури.

Арматура, яка випускається серійно, піддається декільком видам контролю якості: типові, сертифікаційні, приймально-здавальні, експлуатаційні та періодичні випробування. Що стосується нових зразків, то вони перевіряються за допомогою попередніх і приймальних досліджень.

Особливості проведення випробувань

Запірна арматура - це важливий функціональний елемент будь-якого трубопроводу. Випробування відповідних пристосувань дають можливість своєчасно виявити і швидко усунути дефекти, які могли з'явитися в процесі виробництва виробів або в ході їх експлуатації. Такі заходи допомагають підтримувати справність і стабільну роботу комунікаційної мережі.

Варто відзначити, що існуючі нормативи і стандарти передбачають можливість проведення додаткових контрольних заходів. В рамках таких досліджень визначаються акустичні і гідравлічні характеристики арматури. Також оцінюється безпека і надійність використання вузла.

Акустичні та гідравлічні параметри встановлюються при здійсненні приймальних випробувань. В окремих випадках вищезазначені показники визначаються в ході періодичних перевірок.

Ступінь надійності і безпеки арматури встановлюється в процесі типових, періодичних, приймальних або кваліфікаційних випробувань.

Додаткові контрольні перевірки проводяться в таких випадках:

 • інженерна система експлуатується в особливих умовах;
 • трубопровід використовується для транспортування небезпечних або агресивних середовищ.

стенд для випробувань трубопровідної арматуриЗапірна арматура підбирається з урахуванням призначення і умов застосування комунікаційної системи. При виборі вентилів, клапанів, засувок важливо брати до уваги всі основні характеристики зазначених пристосувань.

Акустичні випробування допомагають встановити верхню межу звукового тиску і визначити стійкість арматури до вібрацій. Такі перевірки проводяться на спеціальних стендах.

Якщо запірна арматура експлуатується при високому тиску, в ході випробувань обов'язково виконуються такі операції:

 • огляд устаткування;
 • розбирання ущільнювачів;
 • огляд деталей і вузлів;
 • збірка і опресовування пристосувань.

При виявленні несправностей здійснюються специфічні ремонтні роботи.

Характеристики випробувальних середовищ

Для проведення випробувань використовуються такі речовини як гелій, повітря, вода. Однак існуючі нормативи дозволяють використання фреону, азоту, газу і природного газу.

Якщо передбачається транспортування безпечних середовищ по трубопроводу, випробування проводяться за допомогою води. У випадках, коли планується перекачування небезпечних газів, використовуються такі субстанції:

 • газ - при контролі герметичності сальників і затворів;
 • газоподібне середовище або рідина - при перевірці міцності і щільності.

Ayvaz


   

 

Переваги компанії Айваз

Гарантія на продукцію

Гарантія
на продукцію

Якість продукції

Якість
продукції

70 років досвід виробництва

70 років
досвід виробництва

20 років на ринку України

20 років
на ринку України