+380 (44) 390 57 57   +380 (93) 749 70 06Замовити дзвінок
  1. Ayvaz
  2. Статті
  3. Випробування трубопровідної арматури

Випробування трубопровідної арматури

Випробування трубопровідної арматури

Випробування трубопровідної арматури - це заключний етап складання комунікаційної мережі. Відповідні заходи проводяться з метою визначення економічної ефективності використання окремих модифікацій засувок, клапанів та вентилів в інженерній системі. Крім того, такий контроль міцності і герметичності арматури дозволяє сертифікувати товар і забезпечити необхідні гарантійні зобов'язання.

Показники якості запірної арматури

Як для виробника, так і для безпосереднього користувача важливо, щоб процес експлуатації трубопроводів був безпечним і довговічним. Для визначення ступеня надійності запірної арматури здійснюються специфічні випробування. Їх метою є контроль наступних показників:

Випробування арматуриТакож під час випробувань встановлюється діапазон робочих температур і кількість напрацювань.

Таким чином, подібні процедури необхідні для визначення інтервалів між техоглядами обладнання. Крім того, гідравлічні випробування дозволяють поліпшити якість продукції, підвищити продуктивність і технологічність робочих процесів, знизити собівартість арматури.

Арматура, яка випускається серійно, піддається декільком видам контролю якості: типові, сертифікаційні, приймально-здавальні, експлуатаційні та періодичні випробування. Що стосується нових зразків, то вони перевіряються за допомогою попередніх і приймальних досліджень.

Особливості проведення випробувань

Запірна арматура - це важливий функціональний елемент будь-якого трубопроводу. Випробування відповідних пристосувань дають можливість своєчасно виявити і швидко усунути дефекти, які могли з'явитися в процесі виробництва виробів або в ході їх експлуатації. Такі заходи допомагають підтримувати справність і стабільну роботу комунікаційної мережі.

Варто відзначити, що існуючі нормативи і стандарти передбачають можливість проведення додаткових контрольних заходів. В рамках таких досліджень визначаються акустичні і гідравлічні характеристики арматури. Також оцінюється безпека і надійність використання вузла.

Акустичні та гідравлічні параметри встановлюються при здійсненні приймальних випробувань. В окремих випадках вищезазначені показники визначаються в ході періодичних перевірок.

Ступінь надійності і безпеки арматури встановлюється в процесі типових, періодичних, приймальних або кваліфікаційних випробувань.

Додаткові контрольні перевірки проводяться в таких випадках:

стенд для випробувань трубопровідної арматуриЗапірна арматура підбирається з урахуванням призначення і умов застосування комунікаційної системи. При виборі вентилів, клапанів, засувок важливо брати до уваги всі основні характеристики зазначених пристосувань.

Акустичні випробування допомагають встановити верхню межу звукового тиску і визначити стійкість арматури до вібрацій. Такі перевірки проводяться на спеціальних стендах.

Якщо запірна арматура експлуатується при високому тиску, в ході випробувань обов'язково виконуються такі операції:

При виявленні несправностей здійснюються специфічні ремонтні роботи.

Характеристики випробувальних середовищ

Для проведення випробувань використовуються такі речовини як гелій, повітря, вода. Однак існуючі нормативи дозволяють використання фреону, азоту, газу і природного газу.

Якщо передбачається транспортування безпечних середовищ по трубопроводу, випробування проводяться за допомогою води. У випадках, коли планується перекачування небезпечних газів, використовуються такі субстанції:


   

Популярні товари

Переваги компанії Айваз

Гарантія
на продукцію

Якість
продукції

70 років
досвід виробництва

20 років
на ринку України