+380 (44) 390 57 57Замовити дзвінок
 1. Ayvaz
 2. Статті
 3. Ємнісний датчик

Ємнісний датчик

Ємнісний датчик

Ємнісний датчик являє собою спеціальний сенсор, який дозволяє здійснювати постійний контроль рівня рідкого середовища в системі за допомогою вимірювання показників діелектричної провідності.

Описувані пристосування можуть видавати сигнали двох типів:

 • дискретний (в разі досягнення певного рівня речовини);
 • безперервний (поточна кількість рідини).

Характер подання сигналу залежить від принципу дії пристрою. Специфіка роботи датчика впливає на ступінь його технічної складності.

Розглянуті прилади виготовляються в різних варіаціях. Форма, конструкція, розміри корпусу і чутливого елемента датчика для конкретної трубопровідної системи підбираються з урахуванням умов його експлуатації. Також модифікації устаткування розрізняються за типом установки.

Принцип дії описуваних пристроїв полягає в вимірі параметрів ємності чутливого елемента. Ємнісні сигналізатори виконані без використання рухливих деталей, що підвищує надійність їх експлуатації. Конструктивно ці прилади являють собою моноблок, що включає в себе наступні компоненти:

 • вимірювальний зонд;
 • відсік електроніки.

Призначення ємнісних датчиків

Розглянуті сигналізатори дозволяють якісно і ефективно вимірювати рівень рідких середовищ в трубопровідних системах, які застосовуються в промисловості, сільському господарстві, а також у побуті. Крім цього, ємнісні датчики допомагають вирішувати такі важливі завдання:

 • підтримання необхідної кількості рідини в трубі або резервуарі;
 • контроль циркуляції робочого середовища по системі;
 • контролі наповнення ємності і витрати рідких продуктів.

Ємнісні датчики можуть також застосовуватися в складі автоматичних систем і промислових керуючих комплексів.

Принцип роботи приладів

За принципом дії датчики бувають контактними і безконтактними. У конструкцію контактного сигналізатора входить спеціальний конденсатор, показники ємності якого залежать від робочого середовища. Цей елемент характеризується досить високою чутливістю, завдяки чому здатний працювати з такими матеріалами:

 • діелектрики;
 • речовини, що мають мінімальну діелектричну проникність.

Розміщується сигналізатор всередині труби або резервуара для рідини. Базовим значенням діелектричної проникності робочого середовища прийнято вважати проникність повітря. Коли контрольований рідкий матеріал стикається з вимірювальним зондом, показники ємності конденсатора змінюються. В результаті цього датчик спрацьовує і здійснюється фіксація поточного рівня рідини.

Безконтактний датчик вимірює рівень середовища при роботі з резервуарами, виконаними з діелектриків. Фіксація показників здійснюється через кришку або стінку ємності в момент, коли рідина досягає точки розташування вимірювального елемента сигналізатора.

Застосування приладів

Ємнісні датчики можуть працювати з різними рідинами. Завдяки цьому розглядаються пристрої використовуються в таких напрямках:

 • сільське господарство. Прилади встановлюються в системах, за якими транспортується паливо, перекачуються рідкі добрива або пально-мастильні матеріали для техніки;
 • харчова промисловість. Сигналізатори допомагають контролювати рівень питної або мінеральної води, різних напоїв, молока;
 • нафтохімічна промисловість. Датчики контролюють рівень нафти і всіляких нафтопродуктів, масла, бензину, інших відповідних речовин.

Крім того, описувані пристрої застосовуються при виробництві лікарських препаратів, в гірничодобувній галузі, в металургії і теплоенергетиці. Також вони дозволяють контролювати роботу виробничих систем, обладнання для підготовки та зберігання води. Датчики використовуються в інженерних мережах (водопровід, системи водовідведення, каналізація).

Ayvaz


   

 

Переваги компанії Айваз

Гарантія на продукцію

Гарантія
на продукцію

Якість продукції

Якість
продукції

70 років досвід виробництва

70 років
досвід виробництва

20 років на ринку України

20 років
на ринку України