+380 (44) 390 57 57   +380 (93) 749 70 06Замовити дзвінок
  1. Ayvaz
  2. Статті
  3. Ємнісний датчик

Ємнісний датчик

Ємнісний датчик

Ємнісний датчик являє собою спеціальний сенсор, який дозволяє здійснювати постійний контроль рівня рідкого середовища в системі за допомогою вимірювання показників діелектричної провідності.

Описувані пристосування можуть видавати сигнали двох типів:

Характер подання сигналу залежить від принципу дії пристрою. Специфіка роботи датчика впливає на ступінь його технічної складності.

Розглянуті прилади виготовляються в різних варіаціях. Форма, конструкція, розміри корпусу і чутливого елемента датчика для конкретної трубопровідної системи підбираються з урахуванням умов його експлуатації. Також модифікації устаткування розрізняються за типом установки.

Принцип дії описуваних пристроїв полягає в вимірі параметрів ємності чутливого елемента. Ємнісні сигналізатори виконані без використання рухливих деталей, що підвищує надійність їх експлуатації. Конструктивно ці прилади являють собою моноблок, що включає в себе наступні компоненти:

Призначення ємнісних датчиків

Розглянуті сигналізатори дозволяють якісно і ефективно вимірювати рівень рідких середовищ в трубопровідних системах, які застосовуються в промисловості, сільському господарстві, а також у побуті. Крім цього, ємнісні датчики допомагають вирішувати такі важливі завдання:

Ємнісні датчики можуть також застосовуватися в складі автоматичних систем і промислових керуючих комплексів.

Принцип роботи приладів

За принципом дії датчики бувають контактними і безконтактними. У конструкцію контактного сигналізатора входить спеціальний конденсатор, показники ємності якого залежать від робочого середовища. Цей елемент характеризується досить високою чутливістю, завдяки чому здатний працювати з такими матеріалами:

Розміщується сигналізатор всередині труби або резервуара для рідини. Базовим значенням діелектричної проникності робочого середовища прийнято вважати проникність повітря. Коли контрольований рідкий матеріал стикається з вимірювальним зондом, показники ємності конденсатора змінюються. В результаті цього датчик спрацьовує і здійснюється фіксація поточного рівня рідини.

Безконтактний датчик вимірює рівень середовища при роботі з резервуарами, виконаними з діелектриків. Фіксація показників здійснюється через кришку або стінку ємності в момент, коли рідина досягає точки розташування вимірювального елемента сигналізатора.

Застосування приладів

Ємнісні датчики можуть працювати з різними рідинами. Завдяки цьому розглядаються пристрої використовуються в таких напрямках:

Крім того, описувані пристрої застосовуються при виробництві лікарських препаратів, в гірничодобувній галузі, в металургії і теплоенергетиці. Також вони дозволяють контролювати роботу виробничих систем, обладнання для підготовки та зберігання води. Датчики використовуються в інженерних мережах (водопровід, системи водовідведення, каналізація).


   

Популярні товари

Переваги компанії Айваз

Гарантія
на продукцію

Якість
продукції

70 років
досвід виробництва

20 років
на ринку України