+380 (44) 390 57 57   +380 (93) 749 70 06Замовити дзвінок
  1. Ayvaz
  2. Статті
  3. Принцип роботи датчика протоки води

Принцип роботи датчика протоки води

Принцип роботи датчика протоки води

Датчик протоку води використовується для індикації руху рідкого середовища, визначення її швидкості, а також фіксації рівня витрати рідини. Пристрій характеризується високою чутливістю, тому ефективно функціонує навіть при мінімальній інтенсивності потоку. Існують різні модифікації приладів, які використовуються для роботи з різними видами текучих речовин.

Принцип роботи приладу

проточний перемикачОсновне призначення даного виробу - контроль потоку всередині трубопровідної системи. Принцип дії приладу залежить від його технічних і експлуатаційних характеристик. Існує кілька різновидів датчиків протоку води:

Механічний лопатевий сигналізатор. Пристрій вбудовується безпосередньо в трубу. Конструкція датчика включає в себе спеціальну лопать, яка реагує на рух води. При наявності потоку лопать відхиляється в сторону, що провокує замикання контактів. В результаті датчик спрацьовує;

Теплове реле. Прилад оснащений спеціальним нагрівальним елементом. Контроль наявності потоку здійснюється шляхом вимірювання інтенсивності розсіювання тепла, яке виробляє нагрівач.

Такі датчики не використовуються в системах, що працюють з небезпечними рідинами. Також вони не підходять для експлуатації в трубопроводах з постійно змінюється інтенсивністю потоку.

Механічний поршневий сигналізатор. Пристрій функціонує за рахунок специфічної магнітно-поршневої системи. Вода піднімає поршень з магнітом, що обумовлює замикання контактів. В результаті датчик спрацьовує. Якщо потік припиняється, поршень опускається.

Відповідні прилади застосовуються в системах з високим робочим тиском.

Ультразвуковий датчик. Сигналізатори даного типу працюють за допомогою акустичного ефекту, що виникає в момент передачі ультразвукових імпульсів через рухому рідину.

Експлуатація датчиків протоку води

Сигналізатори потоку рідини дозволяють вирішувати різні завдання, завдяки чому активно використовуються в різних напрямках:

Окремі модифікації датчиків протоку води підходять для установки в трубопроводах побутового призначення.


   

Популярні товари

Переваги компанії Айваз

Гарантія
на продукцію

Якість
продукції

70 років
досвід виробництва

20 років
на ринку України