+380 (44) 390 57 57Замовити дзвінок
 1. Ayvaz
 2. Статті
 3. Монтаж сильфонних компенсаторів на трубопроводі

Монтаж сильфонних компенсаторів на трубопроводі

Використання обладнання високої якості є неодмінною умовою для роботи компаній, що здійснюють свою діяльність в таких сферах, як енергетика, газове або металургійне виробництво. До даної категорії обладнання належить група сильфонних компенсаторів ТМ «Ayvaz», які активно і успішно використовуються в трубопровідний арматурі. Сильфонні компенсатори даної торгової марки пропонуються компанією «Айваз Україна».

Функції

Сильфонні компенсатори - важливий елемент будь-якої трубопровідної системи. Також вони:

 • Забезпечують припинення виникаючих температурних коливань.
 • Компенсують розтягування трубопроводів, причиною яких є, наприклад, зміни температури.

Остання функція є незамінною і вкрай важливою. Втім, незалежно від того, який спосіб компенсації обраний, лише за умови точного дотримання СНіПів можна правильно встановити на трубопроводі сильфонні компенсатори.

Вимоги до монтажу

У процесі транспортування і зберігання необхідно використовувати упаковки, що запобігають взаємну деформацію. Не змонтовані сильфонні компенсатори не повинні піддаватися механічним впливам (стиснення, скручування, згинання). Здійснювати їх монтаж можливо лише за умови плюсової температури. Напрямок руху стрілок теплоносія в одному напрямку - неодмінна умова при установці осьових сильфонних компенсаторів. Можлива наявність лише одного компенсатора між 2-ма жорсткими опорами. Установка повинна проводитися максимально близько до зафіксованої опори трубопроводу. Відстань компенсатора до опір в ході його монтажу повинна складати 2ДУ-4ДУ. Компенсатор може бути пошкоджений, якщо огорожу погано закріплено або вона є занадто слабкою.

Де встановлюється сильфонний компенсатор

Монтаж виконується в просторі, яке розділяє рухомі направляючі по осі трубопроводу. Причиною цього служить підвищена чутливість конструкції до поперечних деформацій, а також набагато менша жорсткість установки в порівнянні з тією, яка властива компенсуючим трубопроводам. Іншими словами, лише вірно вибравши і встановивши опори, можна домогтися правильного монтажу.

Основа якісного монтажу - вірний замір і розміщення розсувних опор і фіксованих точок. Для того, щоб компенсаційна здатність сильфонів була перевищена, слід провести проектування необхідного проміжку між фіксованими опорами. У разі, якщо монтаж сповзаючих опор зроблений вірно, то можна не сумніватися в тому, що обладнання буде працювати правильно і прослужить довго.

Необхідність чіткого слідування інструкціям по установці, запропонованим виробниками, обумовлена ​​небезпекою пошкодження, причиною якого може стати навіть одноразове розтягнення або стиснення, що перевищує номінальні значення.

У розвиток теми рекомендацій щодо застосування інструкцій СНіП, що стосуються питань, пов'язаних з монтажем, доповнимо тему декількома принциповими моментами:

 1. Заборонені монтажні роботи на місцях згинів і в області самокомпенсуючих ділянок.
 2. Монтажні роботи слід проводити виключно на прямих відрізках трубопроводу, для фіксації яких з обох сторін використовуються спеціальні опори.
 3. Заборонені крутящі навантаження.
 4. Два компенсатори, що знаходяться поруч один з одним, повинні бути розділені мінімум однієї фіксованою точкою.
 5. Під час зварювальних робіт необхідно забезпечити захист сильфонів від зварювального наконечника.
 6. Повинне бути також забезпечено захист від механічних пошкоджень і забруднень.

Монтажем сильфонних компенсаторів, в силу особливостей даної технології (їх абсолютної герметичності, відсутності вимог щодо додаткового обслуговування), економиться чимало часу.

Ayvaz


   

 

Переваги компанії Айваз

Гарантія на продукцію

Гарантія
на продукцію

Якість продукції

Якість
продукції

70 років досвід виробництва

70 років
досвід виробництва

20 років на ринку України

20 років
на ринку України