+380 (44) 390 57 57   +380 (93) 749 70 06Замовити дзвінок
  1. Ayvaz
  2. Статті
  3. Клапан регулюючий тиск води

Клапан регулюючий тиск води

Клапан регулюючий тиск води

Клапан-регулятор відноситься до категорії регулювальної трубопровідної арматури для зниження і вирівнювання тиску робочої рідини в системах водопостачання, опалення та технологічних лініях. Надмірно високий тиск в трубопроводі може стати причиною виходу обладнання з ладу, появи течі, підвищених витрат води.

Основні функції регулюючих клапанів

Установка клапанів-регуляторів дозволяє:

Зниження робочого тиску в трубопроводах зменшить величину збитку в разі аварійної ситуації при появі витоку.

Загальний опис конструкції

Принцип роботи пристрою заснований на налаштуванні необхідного гідравлічного опору за рахунок зміни прохідного перетину. У конструкцію будь-якого клапана-регулятора тиску обов'язково входить:

Крім цього прилад може бути доповнений манометром, фільтром; повітряним клапаном та кульовим краном.

Регулювання «до» і «після себе»

Під час роботи регулятор тиску здійснює постійний контроль тиску рідини і автоматично закриває або закриває запірний клапан. Залежно від ділянки трубопроводу, на якому контролюється тиск, розрізняють пристрої з регулюванням «до» і «після себе». У першому випадку завмер виконується перед клапаном по ходу води, у другому за ним.

Пристрої з регулюванням після себе стабільніше підтримують заданий тиск, але повільніше спрацьовують при різких змінах параметрів трубопровідної мережі.

Коротка класифікація

Крім способу регулювання клапани, як і більшість запірно-регулюючої арматури, розрізняють по:

Індивідуальною характеристикою клапанів є межа регулювання, який визначає мінімально і максимально допустимий тиск в трубопроводі після приладу.

Рекомендації по вибору регулюючого клапана

Перед покупкою клапана потрібно точно визначити реальні умови його майбутньої експлуатації. Вони визначаються такими факторами, як:

При високому вхідному тиску і температурі вибирайте пристрій з латунним або сталевим корпусом і фланцеве з'єднання. Бажано, щоб діаметр умовного проходу клапана відповідав перетину труби, що підводить. Це спростить монтаж і забезпечить паспортні межі регулювання.

Ну і звичайно зверніть увагу на вартість. Кращий вибір завжди в середньому ціновому діапазоні. Низька ціна вказує на невисоку якість, а надто висока найчастіше заснована на розширених параметрах регулювання, що може виявитися для вас просто непотрібним. Кращим варіантом при виборі може стати рекомендація фахівця, але не продавця магазину, якому бажано продати дорожчий товар.


   

Популярні товари

Переваги компанії Айваз

Гарантія
на продукцію

Якість
продукції

70 років
досвід виробництва

20 років
на ринку України