З металопрокатом не завжди працювали методом холодного і гарячого прокату. За старих часів використовувалися інші методи для його виготовлення.
Методи виготовлення металопрокату в старовину:
- Кування. За допомогою тиску на метал здійснювалося вплив аналогічний удару.
- Паровий молот. Забезпечує потрібну форму виробу, коли метал розігрівається.
- Нагрівання алюмінієм. Метод працює при хімічній сполуці твердих тіл.
- Повітродувки.
- Прокатний стан.
Ще не так давно, все що виготовляли з металопрокату, це решітки та огорожі. Раніше метал обробляли методами різання напилками, на точильних колах. Це дозволяло виготовляти базові конструкції з металу, але для чогось більшого ресурсів не вистачало.
До 20 століття робота з металом обмежувалася плавкою чавуну і міді. І тільки в 20 столітті вдалося частково застосувати машинну працю для виготовлення металоконструкцій і виготовляти більш складні речі.
Виробництво металу зараз
Пластична обробка металів вимагає використання спеціальних пристосувань - прокатних станів. Вони дозволяють вальцювати і формувати різні форми з алюмінієвих або сталевих листів. Завдяки роботі цих пристроїв можна вальцювати циліндричні деталі водопровідної арматури і конуси з кольорових металів, а також нержавіючої та звичайної сталі.
Технологія ЧПУ, тобто числове програмне керування верстатами
Алюміній - гнучкий і в той же час широко використовуваний матеріал, якому надавати різні форми, широко використовувані в промисловості і будівництві. Сучасні методи обробки алюмінію вимагають особливої обережності і точності, тому в наші дні все частіше використовуються комп'ютерні технології з ЧПУ. З цією метою використовується спеціально розроблена програма для числового керування такими машинами, як фрезерні верстати або токарні верстати, а роль оператора даного верстата полягає в умілому проектуванні всього процесу. Завдяки відповідному програмному забезпеченню ви можете повністю автоматизувати і оптимізувати роботу, гарантуючи ідеально виконані елементи.
Намотування і прокат алюмінію
Щоб алюміній вийшов правильної форми, його необхідно піддати спеціальній пластичній обробці. Зазвичай в процесі прокатки використовується один з двох доступних методів - холодний або гарячий прокат. Залежно від типу і товщини листів підбираються відповідні параметри, завдяки яким можна спростити і скоротити час обробки, і в той же час забезпечити правильну точну форму. Сучасні професійні верстати дозволять прокатати як тонкі, так і товсті листи, а досвідчений фахівець підбере параметри і налаштує верстат таким чином, щоб оптимально використовувати матеріал і уникнути можливих зіткнень. Цей метод обробки заощадить час і сировину, необхідну для виготовлення виробів певної форми.
Прокат сталевих конусів
Листозгинальний прес найчастіше використовується для формування металевих конусів. Точні форми з відповідно великими кутами нахилу і чіткими відмінностями в діаметрах можна отримати за допомогою процесу гнучкої пробки. Конусний прокат - це дуже точний метод обробки металу, який використовується для створення багатьох деталей різних механізмів і машин, а також інструментів і елементів конструкцій.
Лазерне різання листового металу в технології ЧПУ
Передова технологія ЧПУ також використовується при різанні листового металу. В даний час відбувається відхід від механічного різання, який не забезпечує точності, яка може бути досягнута за допомогою сучасних лазерів. Точний лазер, призначений для різання листового металу, дозволяє в короткі терміни отримати бажані розміри, що дозволяє збільшити виробництво. Додатковою перевагою цього методу є ідеальна обробка кромок. Завдяки цьому відпадає необхідність у додатковій обробці країв оброблюваного листа, що дозволяє швидше отримати готовий продукт.