+380 (44) 390 57 57   +380 (93) 749 70 06Замовити дзвінок
  1. Ayvaz
  2. Статті
  3. Різновиди і особливості кульових кранів для трубопроводів

Різновиди і особливості кульових кранів для трубопроводів

Різновиди і особливості кульових кранів для трубопроводів

Кульовий кран являє собою різновид запірної трубопровідної арматури. Виріб використовується для обмеження або припинення потоку робочого середовища усередині труб. Відповідні вузли встановлюються в системах водопостачання, опалення та подачі газу. Застосовується таке обладнання при облаштуванні житлових, промислових і виробничих, офісних і спеціалізованих приміщень. Монтуються пристрої на гілках колектора і у основи стояка.

Переваги експлуатації арматури

Кульовий кран відрізняється практичністю, надійністю і компактністю конструкції. Потік робочого середовища перекривається одним поворотом рукояті на 90 градусів. Це дозволяє оперативно зупинити рух рідини або газу, а також запобігти протікання. Крім того, що описується обладнання відрізняється стійкістю до корозії і зносу.

Основні різновиди кульових кранів

З урахуванням параметрів пропускної можливості розглядаються пристрої поділяються на такі типи:

Для виготовлення обладнання використовуються різні матеріали. Найчастіше - латунь або відповідні сплави. Такі пристосування характеризуються надійністю, стійкістю до температурних коливань, довговічністю. На них не утворюється іржа.

За призначенням і способом з'єднання з інженерними мережами кульові крани класифікуються наступним чином:

муфтові

1) муфтові. Ці прилади встановлюються в системах опалення, газопостачання та водопостачання приміщень різного призначення. Пристрої практичні, мають невеликі розміри і відрізняються зручністю експлуатації. Їх легко монтувати і демонтувати. Муфтові крани рекомендовані для установки на труби перетином 40-45 міліметрів;

фланцеві

2) фланцеві. Такі пристрої монтуються на трубопроводи, перетин яких перевищує 50 міліметрів. Герметичність відповідних з'єднань забезпечується спеціальними прокладками ущільнювачів. Конструкція крана може бути розбірний і нерозбірними. У першому випадку корпус вузла складається з двох елементів, що дозволяють легко відремонтувати прилад при поломці. Нерозбірний кран має литий корпус. При пошкодженні такий пристрій підлягає заміні;

3) приварна запірна арматура. Кульові крани цього типу встановлюються за допомогою зварювання;

4) комбіновані прилади. Ці крани підрозділяються на кутові, багатоходові, прохідні і триходові.

Кульові крани використовуються в системах транспортування рідких і газоподібних середовищ. Для кожного типу інженерної мережі існує конкретний вид запірної арматури. Водопровідні пристрої сприяють вирішенню таких завдань:

Встановлюються відповідні пристосування на лініях, які ведуть до побутових приладів, душовій кабіні або раковині. Пристрої можуть застосовуватися в якості змішувачів гарячих і холодних водяних потоків. Монтаж здійснюється на трубопроводи перетином до 200 міліметрів.

Газопроводи оснащуються спеціальними кульовими кранами. Ці прилади відрізняються такими особливостями конструкції:

Такі крани встановлюються на трубах, діаметр яких становить 10-70 міліметрів.


   

Популярні товари

Переваги компанії Айваз

Гарантія
на продукцію

Якість
продукції

70 років
досвід виробництва

20 років
на ринку України