+380 (44) 390 57 57Замовити дзвінок
  1. Ayvaz
  2. Статті
  3. Особливості та переваги муфтових клапанів зворотного типу

Особливості та переваги муфтових клапанів зворотного типу

Особливості та переваги муфтових клапанів зворотного типу

Зворотний муфтовий клапан - це різновид захисної трубопровідної арматури. Виріб з'єднується з трубопроводом за допомогою різьби і пропускає потік рідини тільки в одному напрямку. При цьому перекриття просвіту труби здійснюється автоматично під впливом робочого середовища.

Переваги запірної арматури

Муфтовий зворотний клапан має наступні позитивними характеристиками:

  • пристрій виключає ймовірність потрапляння гарячої води в труби, по яких транспортується холодна рідина. Це забезпечує ефективну і надійну роботу інженерної системи і окремих елементів сантехнічного обладнання;
  • прилад блокує відтік стічних вод, якщо в систему потрапляють гризуни або всередині трубопроводу утворюється засмічення. Таким чином, побутові відходи не потрапляють в унітази і рукомийники, які розташовані в будівлі на рівні двох нижніх поверхів. Варто відзначити, що установка муфтового зворотного клапана дозволяє вирішити відповідні проблеми тільки в конкретній квартирі;
  • низькі показники гідравлічного опору, яке може спостерігатися при проході перетину клапана;
  • невисока чутливість до засмічення інженерної мережі, безшумність роботи обладнання, простота експлуатації і обслуговування.

Застосування зворотного клапана

Муфтовий зворотний клапан використовується для комплектації систем водопостачання приватних будинків і багатоповерхових будівель різного призначення. Також відповідна запірна арматура встановлюється в газопроводах, системах вентиляції і каналізації, водовідведення.

конструкція муфтового зворотного клапана

Конструкція клапана відрізняється простотою і надійністю. Корпус пристрою виконаний з чавуну або латуні. Всередині розташований запірний механізм. Затвор перекриває потік в разі впливу на нього спеціальної пружини.

Параметри жорсткості затвора регулюються вручну з урахуванням технічних вимог, пред'явлених до інженерної мережі. При русі рідини по вимагають тиск всередині системи зростає. Відповідний показник впливає на роботу запірного механізму.

Пружина муфтового клапана спочатку налаштовується на певні параметри тиску. Якщо воно починає перевищувати встановлену позначку, клапан відкривається. Це забезпечує рух робочої середовища в потрібному напрямку. При ослабленні потоку пружина притискається, блокуючи рух рідини за допомогою запірного механізму. Таким чином, запобігає ймовірність утворення зворотної течії всередині труб.

Рекомендації по монтажу

Муфтовий зворотний клапан встановлюється після насосу або водоміра, перед водонагрівачами і різними сантехнічними приладами. Крім того, фахівці рекомендують монтувати пристрій в таких місцях:

  • на трубопроводах і основний каналізаційної магістралі;
  • в багатоконтурних інженерних системах автономного опалення з різними параметрами робочого тиску теплоносія в контурах.

Якщо комунікаційні мережі оснащені насосними станціями, зворотний клапан встановлюється на відрізку, який розташований перед насосним обладнанням, але після храповика. У випадках, коли система обладнана вібраційним насосом, запірна арматура монтується на нагнітаючу трубу перед ресивером.

Варто відзначити, що муфтовий зворотний клапан можна встановлювати в системах трубопроводів, які обслуговують заміські будинки і дачі. Щоб виключити ймовірність замерзання і поломки обладнання, необхідно передбачити наявність спеціального трійника для зливу води.

Ayvaz


   

 

Переваги компанії Айваз

Гарантія на продукцію

Гарантія
на продукцію

Якість продукції

Якість
продукції

70 років досвід виробництва

70 років
досвід виробництва

20 років на ринку України

20 років
на ринку України