+380 (44) 390 57 57Замовити дзвінок
 1. Ayvaz
 2. Статті
 3. Рівнеміри - принцип дії

Рівнеміри - принцип дії

Рівнеміри - принцип дії

Уровнемер - спеціальний пристрій, що контролює ступінь наповнення трубопроводу або резервуару рідиною або сипучим матеріалом. Крім того, відповідні датчики попереджають такі явища:

 • робота системи в сухому режимі;
 • переповнення ємності.

Залежно від специфіки контрольованого робочого процесу застосовуються різні типи регуляторів.

ОСНОВНІ РІЗНОВИДИ ОБЛАДНАННЯ

З урахуванням технічних параметрів і функціональних особливостей рівнеміри підрозділяються на прилади, які використовуються для дискретного або безперервного виміру. Крім того, описувані датчики поділяються за типом робочого середовища:

 • вимірювальна арматура для контролю рівня рідин різних розчинів, води, нафтопродуктів;
 • пристрої, що працюють з сухими сипучими продуктами (порошок, гранули).

За принципом дії рівнеміри класифікуються наступним чином:

Електродні прилади, що забезпечують періодичний контроль речовини за допомогою характеристик електропровідності робочого середовища. Електричний провідник (вимірювана субстанція) стосується електрода, що провокує замикання ланцюга. В результаті виникає специфічний сигнал. Коли обсяг речовини зменшується, ланцюг розмикається.

Ємнісні датчики. Регулятори визначають показники ємності конденсатора. У разі підвищення або зниження рівня рідини площа конденсатора змінюється. Ці зміни фіксуються контролером.

За допомогою подібних пристроїв можна здійснювати регулярний контроль робочого середовища в таких умовах:

 • температура - до 250 градусів вище нуля;
 • глибина - до 50 метрів.

Поплавкові рівнеміри. Ці пристосування визначають рівень наповнення резервуара або трубопроводу за допомогою полого поплавця, який розміщений на поверхні робочого середовища. Коли рівень рідини змінюється, спрацьовує спеціальний вимикач.

Такі контролери застосовуються в паливних баках, цистернах з рідиною і інших подібних системах. Можуть працювати з речовинами, що мають різну щільність і температуру.

Магнітні пристрої. Відповідний датчик являє собою трубку з магнітом і поплавком. Трубка опускається в резервуар з водою, внаслідок чого в ній створюється такий же рівень рідини. Зовні встановлюється магнітний покажчик, на який впливає магніт.

Візуальні рівнеміри. Ці прилади оснащені оглядовим склом. Вони можуть використовуватися в парових котелень. Також їх часто застосовують при виробництві різноманітних хімічних складів і речовин.

Гідростатичні датчики. Подібні пристрої бувають двох типів:

 • врізні;
 • заглибні.

Прилади можуть експлуатуватися при високих показниках тиску робочого середовища. Використовуються вироби для вимірювання рівня однорідних рідин в свердловинах і водоймах, різних сховищах і промислових резервуарах.

Експлуатація ДАТЧИКІВ РІВНЯ

Розглянуті контролери використовуються при реалізації різних автоматизованих технологічних процесів. Крім цього пристрою забезпечують необхідні параметри функціональності інженерних систем промислового та побутового призначення.

Устаткування дозволяє точно вимірювати рівень рідких і твердих речовин, які знаходяться в закритих або відкритих ємностях. При цьому якість результатів вимірювання не залежить від складу середовища.

Треба зауважити, що з урахуванням функціональних характеристик рівнеміри підрозділяються на такі види:

 • сигналізатори. За допомогою цих приладів визначається мінімальна або максимальна точка заповнення резервуара;
 • арматура, що забезпечує безперервний моніторинг.

Крім того, існують безконтактні та контактні рівнеміри. Сфера застосування виробу залежить від принципу їх дії. При виборі пристрою необхідно брати до уваги мета проведення відповідних вимірювань. Також мають значення характеристики рідини (щільність, категорія небезпеки, в'язкість, ступінь забруднення). Крім того, враховується матеріал ємності. Розглянуті пристосування можуть функціонувати як реле, радари, або аналогові датчики.

При підборі рівнеміра важливими є такі фактори як санітарні норми, стійкість до різних механічних впливів і хімічно агресивним речовинам. Має значення можливість використання приладу у вибухонебезпечному середовищі.

Ayvaz


   

 

Переваги компанії Айваз

Гарантія на продукцію

Гарантія
на продукцію

Якість продукції

Якість
продукції

70 років досвід виробництва

70 років
досвід виробництва

20 років на ринку України

20 років
на ринку України