+380 (44) 390 57 57   +380 (93) 749 70 06Замовити дзвінок
  1. Ayvaz
  2. Статті
  3. Види зворотніх клапанів

Види зворотніх клапанів

Види зворотніх клапанів

Зворотний клапан - запірний елемент трубопроводу, що запобігає руху води в зворотній бік. Крім того, пристрій сприяє підтримці необхідного напору рідини в системі. За допомогою описуваного пристрою забезпечується захист насосного, опалювального і водопровідного обладнання від різних поломок.

РІЗНОВИДИ ЗВОРОТНИХ КЛАПАНІВ

Види зворотніх клапанів

Описувані прилади поділяються на такі види:

Незалежно від модифікації зворотні клапани води мають оптимальну герметичність, завдяки чому їх застосування виключає ймовірність протікання. Також прилади характеризуються високою функціональною ефективністю, простотою конструкції і безвідмовною роботою в умовах інтенсивної і тривалої експлуатації.

Окремі різновиди розглянутих пристосувань виготовляються з урахуванням особливостей трубопровідної системи, параметрів робочого середовища, інших специфічних факторів. Такі клапани мають особливі конструктивні характеристики, що дозволяють використовувати їх при перепадах тиску.

До вищезгаданих приладів відносяться ударні і ненаголошені клапани. Якщо діаметр вирібу не перевищує 400 міліметрів, ударні явища майже не впливають його роботу. Для пом'якшення ударних вібрацій в трубах великого діаметру застосовуються спеціальні противаги або гідравлічні демпфери.

Варто відзначити, що ударні клапани встановлюються виключно на горизонтальних ділянках трубопровідних мереж. При цьому вони відрізняються невеликою чутливістю до агресивних і забрудненим рідин, які перекачуються по трубопроводу.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАПІРНОЇ АРМАТУРИ

Відповідно до функціональними можливостями описувані пристосування поділяються на такі різновиди:

Зворотні клапани встановлюються на всіх видах трубопровідних систем, експлуатація яких пов'язана з постійним ризиком підвищення внутрішнього тиску. Арматура дозволяє попередити витік рідини при поломці того або іншої ділянки інженерної мережі.

Розглянуті прилади застосовуються для забезпечення безпечної та якісної роботи систем, за якими транспортується технічна або питна вода, нафтопродукти, гази, хімічні склади і щодо агресивні речовини. При виробництві лічильників води використовуються нержавіючі матеріали, завдяки чому вони не схильні до корозії і можуть використовуватися досить довго.


   

Популярні товари

Переваги компанії Айваз

Гарантія
на продукцію

Якість
продукції

70 років
досвід виробництва

20 років
на ринку України