+380 (44) 390 57 57Замовити дзвінок
 1. Ayvaz
 2. Статті
 3. Як приварити фланець до труби?

Як приварити фланець до труби?

Як приварити фланець до труби?

Фланцеве з'єднання одне з найпоширеніших. В даний час для монтажу різного устаткування в системі трубопроводів фланці застосовуються практично повсюдно: крани, затвори, сильфонні компенсатори, засувки, вставки насосного обладнання, відводи, клапани, вентилі, фільтруючі елементи і багато іншого підтримують фланцеве з'єднання.

Причин кілька. Зберігається естетичний зовнішній вигляд трубопроводу, величезна кількість варіантів, які підходять під різні умови, універсальність, надійність з'єднання. Важливо, що фланцеве з'єднання є роз'ємним, що дуже зручно. При необхідності можна легко виконати ремонт або демонтувати, що вимагає заміни пристрою.

Природно, всіх цих переваг можна досягти, якщо виконати монтаж правильно.

Що потрібно знати?

Секретів тут небагато, але вони є. Щоб правильно приварити фланець, потрібно дотримуватися загальних правил монтажу та розібратися з тим, який з його видів потрібно використовувати.

Загальні правила монтажу фланців

 1. Усуваємо перекоси і наявні зазори. Цей етап можна назвати підготовчим.
 2. Використовуємо точкове зварювання, щоб намітити розташування приварювання.
 3. Поєднуємо технологічні отвори для з'єднання. Найчастіше в цих місцях використовують болти і шпильки.
 4. При експлуатації трубопроводу при високих температурах, різьблення деталей з'єднання графіту щоб уникнути схоплення з гайками.
 5. Обов'язкове використання прокладок. Їх розмір і форма повинні відповідати фланцю. Визначаються ці величини по ГОСТ.
 6. Прихоплюють фланці точковим зварюванням.
 7. Гайки затягують по черзі хрест-навхрест.
 8. У трубопроводах з технічними умовами експлуатації в агресивному середовищі сполучні вузли захищають кожухами.
 9. Технологія зварювання може бути різною. Залежить це, перш за все, від кріплення.
 10. Після закінчення зварювання залишають зазор - люфт.

Вид фланця

Класифікація включає наступні види продукції: комірні, розтрубні, різьбові, накидні, наскрізні, плоскі, глухі.

Всі вони зустрічаються у вільному продажу і широко доступні масовому споживачеві.

Безпосередній монтаж фланця

Вибравши тип фланця, і знаючи правила монтажу, можна переходити до безпосередньої операції. Доступні різні методи зварювання: кутова, з обох сторін, зварювання в човник. Кутове зварювання використовують при наявності люфту. Якщо за кресленням в зазорі немає необхідності, то підійде зварювання в човник.

Приварювати фланець до труби потрібно з кожного боку. Починають зварювання, щоб намітити місце кріплення, щоб уникнути помилок. Зробити це простіше зовні. Внутрішній шов - більш щільний. При будь-яких помилках його складніше демонтувати. Тому послідовність тут така: спочатку - зовнішня сторона, потім - внутрішній шов.

Як видно з способу, з двох сторін вийде приварити тільки плоскі деталі, тому використовують таку послідовність для плоских виробів. Зустрічається і одностороннє зварювання встик. Такий спосіб рекомендований для комірних деталей.

Поняття щільний або тонкий шов мають цілком математичне визначення. Враховувати потрібно, перш за все, розмір труби. Величина шва - від 5 до 10мм. Чим більше розмір труби, тим більшою повинна бути величина шва.

Монтаж найпоширеніших фланцевих з'єднань

Найбільш універсальними і часто використовуваними вважають комірні і плоскі типи вироби.

1. Сварка плоского фланця

Плоский фланець має внутрішній діаметр більшої величини, ніж зовнішній, що відрізняє цей тип від інших видів. Точні розміри при необхідності можна дізнатися в ГОСТ 12820-80. Установка здійснюється відповідно до загальних правил монтажу. Плоскі фланці приварюють наскрізь до торця труби.

Серед особливостей зварювання плоских деталей потрібно знати, що зварювання повинне проводитися тільки на прямих ділянках з рівними поверхнями. Не можна зварювати плоску деталь і відведення.

Для зварювання використовують метод кутового з'єднання.

2. Приварка комірного фланця

Комірні фланці приварюють в стик з боку частини схожою на комір. При з'єднанні встик необхідно, щоб внутрішній діаметр самої труби і внутрішній діаметр фланця збігалися. Конкретна інформація знову ж доступна в ГОСТ: документ 12821.

Конструкція з'єднання при використанні комірного виробу буде значно відрізнятися від того, що можна отримати з використанням плоских деталей. Причина - різні технічні умови експлуатації. Якщо плоске виконання використовують для нормальних умов, то комір застосовують для з'єднання трубопроводів високого тиску або в системі перекачування теплоносія. В останньому випадку технологічний процес відрізняється високими температурами протікання. Місце з'єднання повинно забезпечувати більшу надійність. Тому для самого процесу приварювання знадобиться додаткове обладнання.

В даному випадку використовують концентратор, горловину. Така конструкція забезпечує рівномірний розподіл тиску в системі. Саме зварювання здійснюється суцільним або V-подібним методом.

За допомогою нашого ресурсу ayvaz.com.ua ви не тільки знайдете потрібний вид фланця, але і зможете вибрати різноманітну запірно-регулюючу арматуру та інше обладнання для правильної роботи трубопроводу.

Ayvaz


   

 

Переваги компанії Айваз

Гарантія на продукцію

Гарантія
на продукцію

Якість продукції

Якість
продукції

70 років досвід виробництва

70 років
досвід виробництва

20 років на ринку України

20 років
на ринку України