+380 (44) 390 57 57Замовити дзвінок
 1. Ayvaz
 2. Статті
 3. Різновиди рівнемірів

Різновиди рівнемірів

Різновиди рівнемірів

Рівнеміри використовуються в якості контролерів наповнення резервуарів, різних ємностей і трубопроводів рідинами або сипучими речовинами. З урахуванням типу технологічного процесу можуть застосовуватися різні варіанти вимірювальних приладів:

 • традиційні пристрої, призначені для визначення кількості робочого середовища по всій площі резервуара або ємності;
 • спеціалізовані пристосування, що спрацьовують на певних ділянках.

Основні особливості обладнання

Залежно від параметрів функціональності описувані прилади розподіляються на такі види:

 • рівнеміри, призначені для відстеження максимальної або мінімальної точки наповнення;
 • сигналізатори, що забезпечують безперервний моніторинг обсягу речовини.

Крім того, існують безконтактні та контактні вимірювальні пристрої. Область експлуатації апаратів залежить від принципу їх роботи. При виборі обладнання важливо враховувати мета проведення відповідних вимірювань і вид вимірюваної середовища, категорію небезпеки, умови застосування приладу, інші параметри. Принцип функціонування апарату підбирається на підставі технічних характеристик резервуара. Описувані пристрої можуть функціонувати як радари, аналогові вимірювальні прилади, реле.

Також при виборі рівнеміра необхідно враховувати санітарні норми, можливість використання сигналізатора в різних вибухонебезпечних середовищах, стійкість обладнання до хімікатів, вібраційних навантажень, механічних впливів.

Різновиди рівнемірів

За характером робочого режиму рівнеміри підрозділяються на пристрої дискретної і безперервного контролю. З урахуванням виду вимірюваного матеріалу вони класифікуються таким чином:

 • пристрої, що працюють з рідинами (вода, різноманітні розчини та суміші, нафтопродукти, суспензії);
 • апарати для фіксації рівня сипучих матеріалів (порошки, гранули).

За принципом дії розглядаються прилади поділяються на такі види:

Електродні прилади, що здійснюють дискретний контроль, при якому використовуються показники електропровідності вимірюваного речовини. Робоче середовище стосується електрода, провокуючи замикання електричного кола. Це сприяє виникненню сигналу. Якщо кількість матеріалу зменшується, ланцюг розмикається.
Ємнісні рівнеміри, робота яких заснована на визначенні ємності конденсатора. При цьому в якості конденсатора застосовуються такі елементи:

 • ізольований електрод;
 • металеві стінки ємності.
 • Зміна рівня речовини зумовлює зміну площі і ємності конденсатора.

За допомогою такого обладнання проводиться постійний контроль матеріалу. Глибина занурення рівнеміра може становити 50 метрів. Температура рідини - 250 градусів вище нуля.

поплавковий рівнемір

Поплавкові пристрої, що визначають рівень рідини за допомогою переміщення порожнього поплавка по поверхні робочого середовища. Зміна висоти рівня провокує спрацьовування вимикача. При цьому апарат подає відповідний сигнал.

Такі рівнеміри використовуються в цистернах і резервуарах з різними рідинами незалежно від щільності і температури вимірюваного середовища.

магнітний рівнемір

Магнітні прилади. Пристрій виконаний у вигляді мірної трубки, яка оснащена поплавком і магнітним компонентом. Всередині трубки і в ємності створюється однаковий рівень контрольованого речовини. Магніт впливає на покажчик, який розташований зовні приладу. Такі рівнеміри застосовуються при роботі з будь-якими рідинами (крім нафти і продуктів її переробки).

візуальний рівнемір

Візуальні рівнеміри, оснащені оглядовим склом. Відповідне обладнання часто експлуатується в котельнях або на підприємствах з виробництва хімікатів.

гідростатичний рівнемір

Гідростатичні прилади погружного і врізного типу. Вироби вимірюють рівень матеріалу при різних показниках тиску. При цьому вони працюють з будь-якими рідинами. Встановлюються такі рівнеміри в промислових резервуарах, водоймах, свердловинах і сховищах.

При виборі вимірювального обладнання важливо враховувати принцип його дії і технічні характеристики.

Ayvaz


   

 

Переваги компанії Айваз

Гарантія на продукцію

Гарантія
на продукцію

Якість продукції

Якість
продукції

70 років досвід виробництва

70 років
досвід виробництва

20 років на ринку України

20 років
на ринку України